Transfer çalışmalarına başlayan Galatasaray'da Rumen Becali kardeşlerin adı hemen her transfer döneminde olduğu gibi bir kez daha gündeme geldi.

SPORX - Galatasaray'da hemen her transfer döneminde olduğu gibi menajer Becali kardeşlerin adı bir kez daha gündeme geldi. Inter ile olan sözleşmesi sona eren 31 yaşındaki Chivu için Avrupa'nın çeşitli takımları ile görüşmeler yapan ve hemen her ülke basınına Rumen futbolcu hakkında birbirinden farklı açıklamalarda bulunan Victor Becali rotasını yeniden Florya'ya çevirdi.

Daha önce Galatasaray'a bir çok oyuncu getiren Becali kardeşlerin şimdiki hedefi ise Cristian Chivu! Son dönemde Galatasaray'a getirdiği birçok oyuncudan daha kariyerli olan ve potansiyeli yüksek bir isim olan Chivu'nun transferi için Fatih Terim ile bir görüşme yapacağı iddia edilen ancak bu görüşmesi gerçekleşmeyen Victor Becali'nin son dönemde sarı-kırmızılı takıma getirdiği Rumen futbolculara Florya havası pek de yaramıyor.

90'LARDA DA BECALI DEVREDE

1990 yılında ilk kez Florya'dan içeri Iosif Rotariu'nun girmesi ile başlayan Rumen akımı, 1996-2011 yılları arasında Illie, Hagi, Filipescu, Popescu ve Lutu gibi isimler ile devam etti. Bu dönemde Galatasaray ile ilişkileri sıklaşan Florya'ya getirdiği hemen her Rumen oyuncudan yüksek menajerlik ücretleri alan Becali kardeşler, 2002-2005 yılları arasında ikinci Türkiye seferini düzenledi.

Becali kardeşlerin Radu Niculescu ile başlayan Rumen futbolcu akını Gabriel Tamas, Ovidiu Petre ve Florin Bratu gibi isimlerle devam etmiş ve Galatasaray bu 4 oyuncudan da istediği verimi alamayarak bir süre sonra yollarını ayırmıştı.

HAGI VE ÜÇLÜ SÜRPRİZ!

2010-2011 sezonun devre arasında Frank Rijkaard'dan boşalan teknik direktörlük koltuğuna Gheorghe Hagi'yi getiren Galatasaray, o dönemde sürpriz bir hamle yaparak Victor Becali vasıtasıyla Stancu, Culio ve Zapata üçlüsünü transfer etmişti. Culio için Cluj'a 2 milyon euro bonservis bedeli ödeyen Galatasaray, Becali'ye verdiği menajerlik ücretinin yanı sıra Arjantinli futbolcuya da yarım sezon için 250 bin euro verdi.

Victor Becali'nin menajerliğini yaptığı Zapata'yı da bonservis bedeli ödemeden transfer eden Galatasaray, 33 yaşındaki Kolombiyalı kaleciye yarım sezon için 600 bin euro ödemişti. Galatasaray'da forma giydiği dönemde büyük eleştiri toplayan Zapata, sezon sonunda bonservis bedeli talep etmeden serbest bırakmıştı.

STANCU İÇİN 5.5 MİLYON EURO İSTEDİ VE ALDI...

Culio ve Zapata'yı Florya'dan içeri sokan Victor Becali, asıl bombayı ise Bogdan Stancu ile patlattı! Gigi Becali'nin başkanlığını yaptığı Steaua Bükreş'ten 5.5 milyon euro bonservis bedeli karşılığında Stancu'yu Galatasaray'a getiren Victor Becali, Rumen futbolcunun bekleneni karşılayamamasından sonra sarı-kırmızılı camianın büyük bir tepkisini çekmişti.

Transfer ücretini hala Steaue Bükreş'e ödemeye devam eden Galatasaray, Victor Becali'den Rumen futbolcuya kulüp bulmasını istemiş ancak bu istek ekonomik sebeplerden dolayı yerine getirilmemişti.

GIGI BECALI BERAAT ETTİ!

Öte yandan Romanya'nın en zenginleri listesinde ilk sıralarda yer almasına rağmen ülkesinde her zaman eleştiri konusu olan Gigi Becali'nin transferler sırasında usulsüzlük yapmasından dolayı 3 yıl 4 aydır süren mahkemesi sona erdi. Temyiz mahkemesinde 2'e 1 oyla suçsuz bulunan Becali hakkında evrakta sahtecilik, rüşvet ve bazı transferlerde haksız kazanç elde edildiği iddiaları vardı.