09 Aralık 2006 13:07


Lider Fenerbahçe'nin maç eksiğiyle 11 puan gerisine düşen Beşiktaş, ilk yarının kapanış maçında evinde ligin güçlü takımlarından Kayserispor'u ağırlıyor
Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana'nın en büyük sıkıntısı, forma verdiği futbolcuların, saha içinde isteklerini tam olarak yerine getirememesi. Fransız çalıştırıcı, sezon başında Mehmet Sedef'i ilk 11'de oynatmasına rağmen genç oyuncu, hocasının defansif anlamda isteklerini yerine getirmeyince kulübeye mahkum oldu. Tigana'nın Burak Yılmaz'a da sol tarafta şans tanımasına rağmen, genç oyuncunun kademe yapmaması, yedek kalmasına sebep oldu. Tigana, "Burak'ın buna alışması gerek." derken, İbrahim Akın da sözünü dinlemediği için uzun süre yedek kalanlardan. Serdar Kurtuluş ise Tigana'nın sözünü dinlemenin karşılığını alıyor. Genç oyuncu, orta sahada defansif olarak görevini iyi yaptığı için son 13 maçın hepsinde 90 dakika görev yaptı. Beşiktaş'ta sakatlıkları bulunan Gökhan Zan ve Delgado bugünkü Kayserispor maçında forma giyemeyecek.

MUHTEMEL KADROLAR

BEŞİKTAŞ: Runje, İbrahim Toraman, Koray, Baki, İbrahim Üzülmez, Kleberson, Serdar, Ali Tandoğan, Richardinho, Burak, Nobre.

KAYSERİSPOR: İvankov, Toledo, Mendez, Aydın, Tayfun, Bülent, Fatih, Ragıp, Mehmet Topuz, İglasias, Gökhan (İlhan).

Stat: BJK İnönü Saat: 19.00

Hakem: Barış Şimşek Yayın: Lig TV